Jaki implant będzie najlepszy?

Rodzaje manualnych szczoteczek do zębów
4 grudnia 2019
Profilaktyka najważniejsza!
18 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Implanty dentystyczne są obecnie regularnie wykorzystywane do mocowania uzupełnień protetycznych. Stosowane od wielu lat gwarantują pacjentom komfort i estetykę w postaci stałych rozwiązań protetycznych.

Ze względu na materiał wykonania rozróżnia się dwa rodzaje wszczepów: tytanowe i ceramiczne. Implanty tytanowe są bardziej znane i dłużej stosowane. Tytan jest materiałem, który mogą stosować również alergicy, gdyż jest doskonale tolerowany przez organizm ludzki. Implanty wykonane z tego metalu są bardzo trwałe. Z czasem możliwe jest nieestetyczne obniżenie się linii dziąseł i wtedy szary kolor implantu może być widoczny.

Implanty ceramiczne są nowym produktem na rynku implantologicznym. Estetyką przewyższają te tytanowe. Są również biokompatybilne oraz dodatkowo bardzo odporne na korozję. Są materiałem z wyboru dla osób, które mają alergię na tytan. Szczególnie dobrze sprawdzają się w uzupełnieniach w obszarze zębów przednich.

Implanty należą do najnowocześniejszych zdobyczy współczesnej stomatologii, co znajduje odwzorowanie w ich cenach. Koszty pojedynczego implantu to 1600-4000 pln. Do tej ceny trzeba doliczyć jeszcze koszty za pracę protetyczną, która zostanie na nich osadzona.

Zarówno implanty tytanowe, jak i ceramiczne mają zalety i wady. Zanim pacjent podejmie ostateczną decyzję, powinien udać się do zaufanego stomatologa, który omówi z nim wskazania i przeciwwskazania do zabiegu oraz pomoże wybrać odpowiedni implant i uzupełnienie protetyczne.
Trzeba pamiętać, że odbudowanie protetyczne braków w uzębieniu nie jest wymysłem, a koniecznością. Brak zęba zawsze pociąga za sobą dalsze konsekwencje, nie tylko te estetyczne. Kiedy w łuku zębowym brakuje zęba, zmienia się ich fizjologia. Zmienia się nacisk, jaki łuki zębowe wywierają na siebie nawzajem, zęby mogą się krzywić i pochylać w kierunku luki po zębie. To wszystko może doprowadzić do zniekształcenia zgryzu, kłopotów z żuciem, gryzieniem, a nawet z mówieniem. To naprawdę poważne zagrożenie, dlatego odbudowanie protetyczne każdego ubytku powinno być dla nas sprawą oczywistą.

Komentarze są wyłączone.