Kamień nazębny – jak się go pozbyć?

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?
11 października 2019
Leczenie kanałowe – ostatni ratunek
25 października 2019
Pokaż wszystkie

Piękny uśmiech i zdrowe zęby – oto ważne kwestie, o które warto zadbać możliwie jak najlepiej. Co jest największym zagrożeniem dla naszej jamy ustnej? Kamień nazębny, który nie tylko negatywnie wpływa na ich wygląd, ale jest też naturalną ochroną dla bakterii. W jaki sposób możemy się rozprawić z tym problemem?

W walce z kamieniem nazębnym pomoże nam każdy dentysta, którego powinniśmy odwiedzać regularnie. Oprócz systematycznych wizyt u stomatologa, powinniśmy też podejmować te działania, dzięki którym kamień nazębny przestanie być dla nas aż tak wielkim zagrożeniem. Co możemy zrobić?

Regularne szczotkowanie zębów oraz wymienianie szczoteczki co trzy miesiące to podstawa, o której nie można zapominać. Cennym wsparciem w walce z kamieniem nazębnym będą też nici dentystyczne oraz specjalistyczne płyny, przeznaczone do płukania jamy ustnej. Unikanie słodyczy oraz tych produktów, które są źródłem skrobi to kolejna zasada, której dla dobra swych zębów i pięknego uśmiechu warto przestrzegać. Nie brak też produktów spożywczych, których włączenie do diety może pomóc w walce o piękne i zdrowe zęby. Tak jest m. in. w przypadku jabłek, których spożywanie jest świetnym sposobem na oczyszczanie zębów przy jednoczesnym dostarczaniu do organizmu sporych ilości witamin.

W ramach walki z kamieniem nazębnym można też wzbogacić swą dietę o pomarańcze. Owoce te są doskonałym źródłem witaminy C, dzięki której można skutecznie zapobiegać rozwojowi mikroorganizmów na powierzchni zębów. Podobnymi właściwościami mogą się pochwalić pomidory oraz truskawki, których powolne gryzienie pomoże nam usunąć z zębów nieestetyczny kamień. Gryzienie surowej marchwi oraz selera również może przynieść nam wiele korzyści i sprawić, iż w prosty sposób poprawimy stan swej jamy ustnej.

Piękny uśmiech nie bierze się znikąd. Sami musimy sobie na niego zapracować. Zazwyczaj nie trzeba wkładać w to dużego wysiłku, wystarczy tylko codzienna higiena i zaufanie do stomatologa, którego naprawdę warto regularnie i systematycznie odwiedzać.

Komentarze są wyłączone.