Profilaktyka najważniejsza!

Jaki implant będzie najlepszy?
11 grudnia 2019
Implanty zębowe – czy warto
25 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

Dbanie o uzębienie powinno być dla nas priorytetem. Niestety prawda jest taka, że higiena jamy ustnej wciąż wielu osobom jest obca. To właśnie oni są najbardziej narażeni na psucie się zębów. Pojawia się konieczność wizyty w gabinecie stomatologicznym. Prawda jest jednak taka, że nawet z pierwszym bólem Polacy chcą uniknąć wizyty u stomatologa. Kiedy zaczyna ich boleć ząb wówczas decydują się na łykanie środków przeciwbólowych. Problem polega jednak na tym, że z czasem leki przeciwbólowe przestają działać. Człowiek się na nie uodparnia. Dopiero kiedy ból staje się nie do zniesienia człowiek decyduje się na pójście do dentysty. Wówczas to jednak jest już byt późno na ratowanie zęba i całkowitą pustkę może wypełnić jedynie implant.

Higiena jamy ustnej naprawdę jest ważna. Mycie zębów oraz częste wizyty u dentysty mogą pozwolić nam znacznie dłużej cieszyć się z posiadania zębów. Najczęściej doceniamy zęby dopiero wtedy, kiedy zaczyna ich brakować. Prawda jest jednak taka, że zbyt późne zdecydowanie się na kontrolę u dentysty może doprowadzić do konieczności usunięcia zębów. Bardzo często okazuje się, że jest już zbyt późno na ratowanie czegokolwiek. A przecież można tego uniknąć, przychodząc na regularne wizyty do stomatologa. Jeśli mimo wszystko usunięto nam zęba, możemy, a nawet powinniśmy zdecydować się na implant. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jego założenie sporo kosztuje. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest zwykłe dbanie o higienę jamy ustnej.

Zęby nie psują się z dnia na dzień. Zwykle jest to proces rozłożony w czasie. Jeśli w odpowiednim momencie go zatrzymamy, z pewnością uda nam się uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Nie zawsze próchnica jest widoczna gołym okiem. Nie jesteśmy stanie sami ocenić, czy nasza jama ustna jest zdrowa, czy może potrzebuje nieco więcej troski. To może ocenić jedynie stomatolog podczas rutynowej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Próchnicę w początkowym stadium łatwo jest zaleczyć, kiedy jednak nie zrobimy tego od razu, konieczne będzie leczenie kanałowe.

Komentarze są wyłączone.